صفحه اصلی / اخبار / آمریکا خواهان برخورد جدی گمرک کانادا با ترانزیت کالاهای تقلبی چینی

آمریکا خواهان برخورد جدی گمرک کانادا با ترانزیت کالاهای تقلبی چینی

Razi-Clinic

واشنگتن- دولت های آمریکا و کانادا در مورد تدوین مقررات سختگیرانه تر جهت متوقف کردن ترانزیت کالاهای تقلبی چینی به آمریکا (از طریق کانادا) در حال مذاکره با یکدیگر می باشند.

بر اساس قانون مصوب سال 2015 در کانادا، ماموران گمرک کانادا تنها ملزم به توقیف کالاهای تقلبی هستند که به مقصد کانادا ارسال شده اند. اما همانطور که گفته شد، آمریکا خواهان توقیف اینگونه کالاها توسط ماموران گمرک کانادا و جلوگیری از ورود آن به بازار آمریکا می باشد.

ماموران آژانس خدمات مرزی کانادا، طی سال جاری، 31 محموله حاوی کالای تقلبی به ارزش حداقل 600 هزار دلار را توقیف کرده اند. این در حالیست که صاحبنظران، ارزش کالاهای تقلبی وارداتی به کانادا را میلیاردها دلار ارزیابی می کنند.

مقامات کانادایی، تا به این لحظه به درخواست های مکرر آمریکا (از جمله دولت اوباما) برای اعمال مقررات سختگیرانه تر در گمرک، توجه نکرده اند. جیمز مور، وزیر صنایع دولت محافظه کار استیون هارپر، معتقد بود که این عادلانه نیست که آمریکا از مالیات دهندگان کانادایی و دولت این کشور انتظار داشته باشد که به عنوان فیلتر، مانع ترانزیت کالاهای ارسال شده به مقصد آمریکا، عمل کند.

اما به نظر می رسد که دولت لیبرال ترودو، قصد دارد برای جلب رضایت دولت ترامپ، موضع جدیدی را اتخاذ نماید.

مایکل گیست، استاد رشته حقوق، معتقد است که قوانین مربوط به کالاهای تقلبی در کانادا، با استانداردها و قوانین بین المللی سازگار است و کانادا ملزم به متوقف کردن ترانزیت کالاهای تقلبی به کشور دیگر از خاک خود نمی باشد.

از سوی دیگر برخی از صاحبنظران معتقدند که کانادا بایستی همه گزینه ها جهت متوقف کردن ترانزیت کالاهای تقلبی، از جمله همکاری و به اشتراک گذاشتن اطلاعات با آمریکا را در نظر بگیرد. جورجینا دانزیگ، از وکلای موسسه حقوقی Kestenberg Siegal Lipkus LLP می افزاید: برخی از واردکنندگان از کانادا برای قاچاق کالاهای تقلبی استفاده می کنند.

در اینجا به چند محموله کالای تقلبی توقیف شده در مبادی مرزی کانادا اشاره می شود:

  • توقیف 8 هزار و 304 تی شرت وارداتی از پاکستان، با مارک تقلبی Under Armour، در سال 2016 در فرودگاه مونترال. ارزش محموله: 114 هزار و 700 دلار.
  • توقیف 27 هزار و 737 قطعه پوشاک ورزشی با مارک تقلبی NBA Properties Inc. در سال 2016 فرودگاه مونترال. ارزش محموله: 3 هزار و 10 دلار
  • توقیف 4 پیراهن وارداتی از چین، با مارک تقلبی Prada در سال 2016 در فرودگاه مونترال.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *