اخباراخبار کانادا

آمریکا به مردم خود درباره سفر به کانادا هشدار داد

 

آمریکا از شهروندان خود خواست تصمیم خود را برای سفر به کانادا بازنگری کنند. به نوشته سی بی سی نیوز، مرکز کنترل بیماری های آمریکا در توصیه جدیدی که اخیرا منتشر کرد، کانادا را در دسته کشورهای سطح 3 از نظر ریسک کووید-19 قرار داد. این مرکز کشورها را به 4 سطح طبقه بندی کرده و سطح 4، شدیدترین حالت شیوع در نظر گرفته می شود. توصیه جدید مرکز کنترل بیماری ها و هشدار درباره سفر به کانادا در حالی منتشر می شود که آمریکا اوایل ماه جاری با اشاره به شیوع سویه دلتا در کانادا، مرزهای زمینی خود با همسایه شمالی را حداقل تا 21 سپتامبر مجددا مسدود کرد. در این راستا، وزارت امنیت داخلی آمریکا اعلام کرده بود سویه دلتا منجر به افزایش افراد بستری در بیمارستان و همچنین مرگ و میر ناشی از کووید در آمریکا شده و این سویه در مکزیک و کانادا رو به افزایش است.

البته با وجود بسته شدن مجدد مرز زمینی، آمریکایی هایی که در کانادا به سر می برند همچنان می توانند از این مرز به خاک آمریکا برگردند و مرز هوایی نیز برای مسافران هر دو کشور باز است. کانادا از 9 آگوست پس از ماه ها، مرزهای زمینی، هوایی و دریایی خود را با آمریکا بازگشایی کرده بود.

در حالی که آمریکا شهروندان خود را از سفر به کانادا بر حذر می دارد، اتحادیه اروپا به کشورهای عضو توصیه کرد محدودیت ها را برای مسافرانی که از آمریکا وارد این اتحادیه می شوند افزایش دهد. این اتحادیه با اشاره به افزایش نرخ ابتلا به کووید-19 در آمریکا از گسترش مجدد بیماری در اروپا از طریق مسافران، ابراز نگرانی کرد. البته این توصیه الزام آور نبوده و کشورها مختار هستند در مورد مسافران آمریکایی بر طبق صلاحدید خود عمل کنند. 

اتحادیه اروپا کشورهایی را که آمار ابتلا در هر 100 هزار نفر جمعیت آنها، طی 14 روز اخیر، از 75 نفر تجاوز نکرده باشد، کشورهای ایمن محسوب می کند و بر همین اساس به کشورهای عضو توصیه کرده است می توانند پذیرای مسافران کانادایی باشند.

آمار روزانه ابتلا در آمریکا اکنون به 155 هزار نفر رسیده و روزانه به طور میانگین 1200 نفر در این کشور بر اثر ابتلا به کووید-19 جان خود را از دست می دهند. تا کنون در آمریکا 61 درصد، در اروپا 70 درصد و در کانادا 76 درصد جمعیت واجد شرایط، به طور کامل واکسینه شده اند

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست