صفحه اصلی / اخبار / آمریکا، کانادا را به لیست کشورهای ناقض کپی‌رایت اضافه کرد
AppleMark

آمریکا، کانادا را به لیست کشورهای ناقض کپی‌رایت اضافه کرد

روز جمعه، ایالات متحده، کانادا را به لیست کشورهایی که از حقوق آفرینش و مالکیت اثر (کپی رایت) محافظت نمی کنند اضافه کرده و می‌گوید درباره کنترل مرزها و امور دارویی کانادا نیز نگرانی‌هایی دارد. اداره‌ نمایندگی تجاری ایالات متحده، یک لیست از کشورهایی دارد که به خاطر نقض حقوق قانونی تولید و عرضه محصولات تجاری و هنری و یا عدم محافظت کافی از آن، باید تحت نظارت باشند. این لیست شامل 11 کشور می‌شود که چین، هند و روسیه از آن جمله هستند.

اداره مذکور، در بیانیه‌ خبری‌اش از کانادا انتقاد کرده و گفته این کشور در مدیریت چالش های مربوط به حفاظت از حقوق تجاری، شکست خورده است. طبق این بیانیه، یکی از این چالش ها مربوط به کنترل مرزها و به ویژه بازرسی و ضبط کالاهای تقلبی و قاچاقی می‌شود که از طریق کانادا، به مناطق دیگر صادر می‌گردند.

بیانیه‌ این اداره، همچنین به نگرانی عمده دولت امریکا را در مورد مسایل مربوط به حق کپی رایت، توزیع دارو، و عدم شفافیت کانادا در مورد اطلاعات کشورهای سازنده محصول اشاره شده است. در مورد حفاظت از حقوق آفریننده اثر (کپی رایت) و یا تولیدکننده‌ محصول، لیست ذکر شده در گزارش، شامل کشورهایی است که یا آن را نقض می‌کنند و یا از ورود محصولات تولید شده در آمریکا به بازارشان جلوگیری می نمایند.

این بیانیه خبری، در ادامه می‌گوید که کشورهایی که در این لیست قرار دارند، در سال آینده با اقدامات جدی و یک‌طرفه‌ دولت آمریکا روبرو خواهند شد. در بخشی از این بیانیه آمده است: <این گزارش به مثابه پیامی روشن به شرکای تجاری ما است که محافظت از حقوق مالکیت هنری و تجاری مردم آمریکا، از اولویت بسیار مهم دولت ترامپ می‌باشد>.

گزارش مذکور در حالی منتشر شده که <کریستیا فریلند> وزیر امور خارجه کانادا در حال انجام گفتگوهایی با آمریکا برای تغییر شرایط <پیمان تجارت آزاد آمریکای شمالی> یا به اختصار NAFTA می‌باشد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *