اخباراخبار جهان

آمبولانس های لس آنجلس از انتقال بیماران با شانس اندک بهبودی به بیمارستان منع شدند!

 

 

آمریکا- بیمارستان های لس آنجلس کانتی به دلیل افزایش قابل توجه مبتلایان به کووید-19 با بحران جدی روبرو شده اند. 

هیلدا سولیس، از مقامات ارشد کانتی گفت: بیمارستان ها در وضعیت بحرانی بسر برده و مجبور به تبدیل کردن سالن های ورزش و کلیساها به بیمارستان شده اند. کارکنان بخش درمانی ما، روحا و جسما فرسوده و بیمار شده اند. 

تنها در لس آنجلس کانتی، 7600 نفر به دلیل ابتلا به کووید در بیمارستان بستری می باشند. 21 درصد از این بیماران در بخش مراقبت های ویژه بسر می برند. 

به نقل از CNN و به گفته باربارا فرر، مدیر آژانس سلامت عمومی لس آنجلس، هر 15 دقیقه، یک فرد مبتلا به کووید در این شهر فوت می کند. 

 

 

به دستور مقامات شهری، آمبولانس ها در LA County از انتقال بیمارانی که شانس بهبودی شان در بیمارستان اندک می باشد، منع شده اند. 

دکتر جفری اسمیت، مدیرعامل مرکز درمانی Cedars-Sinai گفت: دستوری که توسط خدمات فوریت های پزشکی لس آنجلس کانتی صادر شده، در واقع مربوط به بیمارانی است که دچار ایست قلبی شده اند و امکان احیاء آنها اندک است. این بیماران حتی اگر به بیمارستان منتقل شوند، دارای کمترین شانس بهبودی هستند. بنابراین در حال حاضر، انتقال آنها بی فایده است. 

کدام بیماران به بیمارستان منتقل خواهند شد؟ 

آژانس خدمات فوریت های پزشکی لس آنجلس (EMS) ، هفته گذشته دستوری را به این شرح برای ماموران امداد پزشکی صادر کرد: بر این اساس و بلافاصله، به دلیل تاثیر پاندمی کووید-19 بر EMS و بیمارستان های دریافت کننده تماس های 911، بیماران بزرگسال (18 سال یا بالاتر) در صورت ایست قلبی ترومایی یا غیر ترومایی خارج از بیمارستان، اگر گردش خون خود به خود از سر گرفته نشود، به بیمارستان منتقل نخواهند شد. 

در بخش دیگری از دستور آمده است: اگر بیمار هیچ نشانه ای از تنفس نداشته باشد، EMS حداقل به مدت 20 دقیقه برای احیاء بیمار تلاش خواهد کرد. اگر در این مدت وضعیت بیمار تثبیت شود، به بیمارستان منتقل می شود. 

افزایش شمار بیماران کووید-19 همچنین سبب کمبود ذخایر اکسیژن شده است. بنابراین برخی از بیمارانی که توسط EMS مورد معاینه قرار می گیرند، ممکن است به اکسیژن دسترسی نداشته باشند. 

طبق دستور صادر شده، ماموران امداد تنها مجاز به استفاده از ماسک اکسیژن برای بیمارانی هستند که اشباع اکسیژن نزد آنها زیر 90 درصد است. 

به گفته EMS، اشباع اکسیژن تا حداقل 90 درصد برای حفظ عملکرد عادی ارگان ها و جریان خون کافی است. 

حتی در صورتی که بیمار آنقدر خوش شانس باشد که به بیمارستان منتقل شود، بایستی مدت طولانی، حتی چند ساعت در خارج از بیمارستان و در آمبولانس در انتظار پذیرش باقی بماند. این مساله معضل کمبود آمبولانس را شدیدتر کرده است. 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست