اخباراخبار جهان

آمازون داروخانه آنلاین راه اندازی کرد

 

آمریکا- به نقل از گلوب اند میل، این فروشگاه جدید که Amazon Pharmacy نامیده شده، به خریداران امکان می دهد تا هنگام خرید دارو در وب سایت، قیمت ها را با یکدیگر مقایسه کنند. خریداران می توانند در هنگام پرداخت، گزینه پرداخت بدون بیمه و پرداخت با بیمه را انتخاب کنند. آمازون برای مشتریان Prime تخفیف ویژه در نظر گرفته است. 

این حرکت بر مبنای خرید داروخانه آنلاین PillPack توسط آمازون در سال 2018، انجام شده است. 

ارزش سهام داروخانه های زنجیره ای، عمده فروشان دارو و فروشگاه ها در پی راه اندازی داروخانه مجازی آمازون سقوط کرد، در حالی که ارزش سهام آمازون حدود 1 درصد افزایش یافت. 

به گفته تحلیلگران موسسه Jefferies Equity Research ، طی بیش از دو سال گذشته، آمازون برای دریافت مجوزهای ایالتی بیشتر برای فروش و حمل داروهای نسخه ای به سراسر آمریکا تلاش کرده است. 

این شرکت که به عنوان یک فروشگاه کتاب تاسیس شده بود، فعالیت صنایعی نظیر خرده فروشی را مختل کرده و اکنون نوبت به صنعت دارو رسیده است. توسعه فعالیت های آمازون، انتقاد گروه های مدافع حقوق کارگران و قانونگذاران آمریکایی را سبب شده است.

 

 

تی ج پارکر، مدیر اجرایی PillPack و مدیر Amazon Pharmacy با صدور بیانیه ای، هدف آمازون از ارائه این خدمات را تسهیل دسترسی اینترنتی به دارو اعلام کرد.  

این شرکت با رقابت گسترده Walgreens Boots Alliance Inc ، CVS Health Corp ، Walmart Inc ، Rite Aid Corp ، Kroger Co و دیگران روبرو است.

کریگ گارتوئیت، استاد دانشکده مدیریت دانشگاه کلاگ، گفت: راه اندازی داروخانه آنلاین آمازون تهدید قابل توجهی برای داروخانه های فیزیکی است.

همه گیری ممکن است به سفارش و خرید آنلاین دارو کمک کند. بنابراین ممکن است بیش از 150 میلیون نفر در سراسر جهان از خرید آنلاین دارو از آمازون استقبال کنند. 

این شرکت گفت مشترکان Prime در هنگام پرداخت بدون بیمه و همچنین تحویل دو روزه،  تا 80 درصد تخفیف عمومی و تا 40 درصد تخفیف داروهای تجاری را دریافت می کنند.

داروخانه آنلاین آمازون فعلا در چند ایالت آمریکا در دسترس خریداران قرار داده شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست