اخباراخبار کانادا
موضوعات داغ

آمار نگران کننده ابتلا به سرطان در برخی شهرهای صنعتی انتاریو

کانادا- نتایج به دست آمده از مطالعات پژوهشگران کانادایی نشان می دهد که بالا بودن میزان آلاینده های سمی ناشی از کارخانجات پتروشیمی و سایر مراکز تولیدی در برخی از شهرهای صنعتی کانادا احتمالا عامل ابتلای ساکنان آن به سرطان می باشد.

در پایان پروژه مطالعاتی محققین دانشگاه مک گیل – مونترال، مشخص شد که نرخ ابتلا به Acute Myeloid Leukemia یا لوسمی حاد مغز استخوان که نوعی سرطان خون است، در شهرهای مرزی کانادا، از جمله سارنیا-انتاریو که مقر کارخانجات تولید محصولات شیمیایی است، بالاتر می باشد. پژوهشگران سوابق 18 هزار و 85 کانادایی مبتلا به AML در فاصله 1992 تا 2010 را مورد بازبینی قرار داده و دریافتند که تعداد مبتلایان به این نوع سرطان خون در شهرهای همیلتون، تاندر بی، سالت سنت ماری، سارنیا و سنت کترین بیشتر می باشد. از نظر تعداد مبتلایان سارنیا در صدر جدول قرار گرفت. در کل، تعداد مبتلایان در این شهر 1.5 برابر بیشتر از تعداد مبتلایان در سطح کشور می باشد. بیشترین تعداد مبتلایان در بخش شمالی شهر و روستای همجوار Point Edward گزارش شده است.

ساکنان سارنیا مدت هاست که نگرانی خود را بابت اثرات مخرب آلاینده های صنعتی ابراز کرده اند. این شهر با 57 واحد صنعتی، از جمله پالایشگاه ها و سایر کارخانجات تولید محصولات شیمیایی در دو سوی مرز کانادا و آمریکا احاطه شده است. بنزن (benzene) که یک ماده سرطانزا می باشد، ریسک ابتلا به AML را افزایش می دهد. این ماده بی رنگ، خوشبو و فرار یکی از سموم شیمیایی است که از کارخانجات پتروشیمی منتشر می شود و در تولید شوینده ها و رنگ ها نیز به کار می رود.

دولت های استانی و فدرال بیش از ده سال است که برای تعیین استانداردهای کیفیت هوا تلاش می کنند و مقرراتی را برای کاهش میزان آلاینده ها از اتومبیل ها و کارخانجات صنعتی به اجرا گذاشته اند. اما این مقررات شامل تمام سموم منتشر شده از کارخانجات پتروشیمی نمی شود.

دولت محافظه کار انتاریو بیش از دو میلیون دلار بودجه به پروژه مطالعاتی جهت مشخص نمودن تاثیر آلاینده های صنعتی بر سلامت انسان اختصاص داده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان