صفحه اصلی / فرهنگ و هنر / آلکسیس اوهانیان، نامزد سرنا ویلیامز و بنیانگذار <ردیت> کیست؟

آلکسیس اوهانیان، نامزد سرنا ویلیامز و بنیانگذار <ردیت> کیست؟

Naser Hashemi2

سرنا ویلیامز، قهرمان تنیس 29 دسامبر، همگان را با انتشار خبر نامزدی اش با آلکسیس اوهانیان از بنیانگذاران Reddit شوکه کرد. بخصوص که رابطه این زوج تا قبل از آن مخفی نگه داشته شده بود.

ویلیامز، اولین بار این خبر را از طریق حساب اش در وب سایت Reddit به همراه کاریکاتوری از اوهانیان در حالی که روی زمین زانو زده بود، منتشر کرد. اوهانیان نیز با انتشار پستی در صفحه خود در Reddit نوشت: تو مرا به خوشبخت ترین مرد جهان تبدیل کردی.

اما آلکسیس اوهانیان، مردی که توانست جواب بله را از قهرمان تنیس بگیرد، کیست؟

اوهانیان در بروکلین – نیویورک به دنیا آمد و در یکی از مناطق حومه بالتیمور رشد کرد. او در سنین نوجوانی دریافت که نمی تواند آرزوی تبدیل شدن به بازیکن فوتبال حرفه ای را محقق کند. به همین دلیل پس از فارغ التحصیل شدن از  UVA، نیرویش را بر روی تبدیل کردن اینترنت به فضایی بهتر، متمرکز کرد.

غول اینترنتی ارمنی- آلمانی- آمریکایی تبار، با قامت 6 فوت و 5 اینچ به مراتب از سرنای 5 فوت و 9 اینچی بلندقدتر است.

با اینکه اوهانیان بنیانگذار هفتمین وب سایت بزرگ آمریکا می باشد که ارزش آن 500 میلیارد دلار برآورد می شود، اما وی مجری شوی Small Empires می باشد که به چگونگی راه اندازی شرکت های فن آوری، می پردازد. وی همچنین پس از انتشار کتاب Without Their Permission در سال 2013، به عنوان یکی از نویسندگان موفق شناخته شد.

اوهانیان، همچنین از فعالان و کنشگران عرصه اینترنت می باشد و بارها با تلاش های کنگره آمریکا برای تعیین مقررات دست و پاگیر برای دست اندرکاران دنیای مجازی، مبارزه کرده است.

او به شرکت در فعالیت های انساندوستانه و خیرخواهانه، بخصوص حمایت از دانشجویان جوان، علاقمند است و رابطه ای عالی با کودکان و نوجوانان دارد.

او در دوران تحصیل در دبیرستان ثابت کرد که می داند از زندگی چه می خواهد. وی در سخنرانی که در مراسم فارغ التحصیلی اش ایراد کرد، گفت: تنها آینده ای که ما پیش رو داریم، آینده ایست که به دست خودمان ساخته می شود. به تک تک شما می گویم که کاری بزرگ را انجام بدهید. کاری که الهام بخش تان باشد و تاثیر مثبت بر جامعه بگذارد. این تاثیر نباید از طریق میزان پوشش رسانه ای یا ارزش اعداد و ارقام روی چک حقوقی تان ارزیابی شود، بلکه باید بر حسب تاثیری که بر جهان پیرامون می گذارد، سنجیده شود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *