صفحه اصلی / اخبار / آغاز کمپین دولت فدرال برای مبارزه با رانندگی جوانان تحت تاثیر مواد مخدر

آغاز کمپین دولت فدرال برای مبارزه با رانندگی جوانان تحت تاثیر مواد مخدر

اتاوا- با توجه به برنامه دولت فدرال برای قانونی کردن مصرف تفننی ماری جوانا از جولای 2018، کمپین های ویدیویی جهت اطلاع رسانی و هشدار به منظور جلوگیری از رانندگی جوانان تحت تاثیر مواد مخدر، آماده شده اند.

به گفته رالف گودل، وزیر امنیت عمومی، پخش اولین کمپین ویدیویی (برای مخاطب 16 تا 24 ساله) در تلویزیون، رسانه های اجتماعی و سالن های سینما، 18 دسامبر آغاز خواهد شد. دولت فدرال برای راه اندازی کمپین مورد اشاره 3 میلیون دلار هزینه کرده است. اولین ویدیوی 30 ثانیه ای به نحوی فیلمبرداری شده که به نظر می رسد با تلفن همراه گرفته شده است.

گودل می گوید که نیمی از کانادایی های 16 تا 24 ساله، رانندگی تحت تاثیر مواد مخدر را به اندازه رانندگی تحت تاثیر الکل خطرناک نمی دانند. در حالی که این برداشت کاملا اشتباه است.

بر اساس آمار منتشر شده از سوی وزارت امنیت عمومی، سوانح رانندگی مرگبار ناشی از مصرف مواد مخدر در کشور در حال افزایش می باشد.

دولت فدرال طی 5 سال آینده مجموعا 46 میلیون دلار برای اطلاع رسانی و آموزش رانندگان هزینه خواهد کرد.

کمپین جدید، با همکاری MADD Canada (انجمن مادران بر علیه رانندگی تحت تاثیر الکل)، Young Drivers of Canada، Canadian Automobile Association  و انجمن فرماندهان ادارات پلیس کانادا، آماده شده و به اجرا گذاشته می شود.

Behnam Marfou

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *