اخباراخبار جهان

آغاز پرواز مستقیم روزانه به تل آویو توسط هواپیمایی امارات، از بهار سال آینده

 

 

امارات- به نقل از کندین پرس، شرکت هواپیمایی Etihad Airways ، هواپیمایی ملی امارات متحده عربی، روز دوشنبه اعلام کرد که پروازهای بدون توقف روزانه خود به تل آویو را از بهار سال آینده آغاز می کند؛ اقدامی که روابط دو کشور را پس از توافق دوجانبه برای عادی سازی روابط عمیق تر می کند.

پروازهای مستقیم بین ابوظبی و تل آویو از 28 مارچ آغاز می شود و به اماراتی ها این فرصت را می دهد که مکان های تاریخی، سواحل، رستوران ها و زندگی شبانه اسرائیل را کشف کنند. 

امارات و اسرائیل توافق نامه ای را با وساطت ایالات متحده برای برقراری روابط رسمی دیپلماتیک، امضاء کرده اند. این توافق، یک موفقیت دیپلماتیک برای دونالد ترامپ پیش از مبارزات انتخاباتی بود و نشان دهنده تغییر و تحول در خاورمیانه است، که در آن دشمنی مشترک با ایران، تا حد زیادی حمایت سنتی اعراب از فلسطینیان را کمرنگ کرده است. 

بلافاصله پس از امارات، بحرین و سودان با عادی سازی روابط خود با اسرائیل موافقت کردند. 

 

 

عادی سازی روابط با اسرائیل، که از سوی فلسطینیان به عنوان خیانت به آرمان فلسطین رد شده است، در میان اسرائیلی هایی که مشتاق دیدار از شهرهای مملو از آسمان خراش امارات متحده عربی هستند، مورد استقبال قرار گرفته است. طی هفته های اخیر، مجموعه ای از هیئت های اسرائیلی، از جمله کارآفرینان، گردشگران و حتی شهرک نشینان اسرائیلی از کرانه باختری اشغالی، برای دیدار با تجار و مقامات اماراتی به دبی رفته اند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست