مقالاتمقالات اجتماعی

آغاز پاییز و برچیده شدن فضای تابستانی- آیا رستوران ها زمستان پاندمی زده را دوام خواهند آورد؟

 

 

به گزارش سی بی سی نیوز، تابستان 2020 حال و هوای فضای تابستانی رستوران ها هیچ شباهتی به سال های گذشته نداشت. رستوران دارها امسال برای داشتن فضای بیشتر و امکان فاصله گذاری و همچنین راضی نگه داشتن مشتری های نگران از کرونا، خیلی زود فضای تابستانی رستوران های خود را فعال کردند، اما با نزدیک شدن به روزهای پایانی تابستان و آغاز سرما، به نظر می رسد باید بساط تابستانه خود را در حالی جمع کنند که پاندمی هنوز بساط خود را جمع نکرده است.

ماتیو جانکیر، صاحب یک رستوران در ونکوور می گوید: تابستان امسال به ما اجازه داده شد پارکینگ را هم تبدیل به فضای باز رستوران کنیم و 50 میز و صندلی در آن بچینیم که در اغلب روزها همگی پر بودند. اما 3 روز بارانی اخیر به ما نشان داد که با نزدیک شدن پاییز فروش ما حدود 42 درصد افت خواهد کرد.

جان مکیبون، رستوران دار از ویندزور انتاریو، نیز گفت: اگر بگویم از نزدیک شدن پاییز و زمستان نگران نیستم دروغ گفته ام. ما مشتریان زیادی داریم که وقتی به رستوران مراجعه می کنند اگر در فضای باز میز خالی وجود نداشته باشد، حاضر به استفاده از میزهای داخل رستوران نیستند و ترجیح می دهند غذا را جای دیگری بخورند.

مکیبون در تابستان در یک زمین والیبال میز و صندلی ها را با فاصله مناسب چیده و غذای مشتریان را در این فضا سرو می کرد. این رستوران دار اهل ویندزور گفت: ما فکر می کنیم جمع شدن فضای تابستانی رستوران تاثیر قابل توجهی بر میزان فروش ما خواهد داشت. 

 

 

آمار صنعت خدمات غذایی کانادا نشان می دهد 1.2 میلیون نفر در بخش رستوران داری اشتغال داشته و پیش از پاندمی روزانه 22 میلیون وعده غذایی توسط این بخش سرو می شده است. 

اداره آمار کانادا نیز اخیرا نتایج یک نظرسنجی را منتشر کرد که نشان می داد 60 درصد از رستوران دارها می گویند در صورت ادامه محدودیت های مربوط به فاصله گذاری در فصل پاییز و زمستان، امیدی ندارند بیش از 3 ماه دوام بیاورند.

تا همین حالا نیز تعداد زیادی از رستوران ها در سراسر کانادا برای همیشه تعطیل شده اند.

برای کمک به این بخش، پرین بتی، رئیس اتاق بازرگانی کانادا خواستار یک حرکت سیاسی برای جلب حمایت مالی دولت شد. بتی گفت: همه باید به منتخبین خود در پارلمان یادآوری کنیم که رستوران ها چه نقش مهمی در زندگی ما دارند.

اتاق بازرگانی به همراه 60 برند معروف رستوران و هتل از سراسر کانادا کمپینی به نام رستوران های ما را راه اندازی کرده و تبلیغاتی را برای معرفی آن در شبکه های اجتماعی تولید کرده است.

با این وجود، به دلیل احتمال بروز موج دوم کرونا، خود اتحادیه رستوران داران کانادا نسبت به پافشاری در مورد کاهش محدودیت های بهداشتی مردد است. مارک وان شلویتز، معاون این اتحادیه، گفت: ما کارشناس سلامت نیستیم. اما تعدادی از همکاران ما می گویند طبق دستورالعمل سازمان بهداشت جهانی، به جای 2 متر، رعایت 1 متر فاصله الزامی است که این دستورالعمل می تواند با افزایش ظرفیت رستوران ها تا حدود زیادی به ما کمک کند. 

شلویتز در حال حاضر با صنعت هتلداری همراه شده و برای راه اندازی کمپینی برای بازگرداندن اعتماد مردم به استفاده از رستوران ها با دولت در حال رایزنی است. در کمپین مشابهی در بریتانیا، به مشتریانی که حاضر به صرف غذا داخل رستوران باشند تا سقف 10 یورو معادل 17 دلار تخفیف داده می شود. جالب اینکه این برنامه به شدت مورد استقبال مردم قرار گرفت و در نتیجه بیش ازآنچه پیش بینی می شد، یعنی حدود 900 میلیون دلار، خرج روی دست دولت گذاشت.

اکنون بسیاری از رستوران داران از جمله ماتیو جانکیر در ونکوور بیش از همه نگران یک چیز هستند: اجاره بها. جانکیر می گوید: تا امروز هم از فضای تابستانی درآمد داشتیم، و هم از کمک دولت در پرداخت اجاره استفاده می کردیم. اما از این پس، علی رغم اینکه می خواهیم اجاره را بپردازیم، احتمالا از پس پرداخت آن بر نخواهیم آمد.

از میان حمایت های دولتی، با وجود تمدید کمک هزینه پرداخت دستمزد کارکنان تا پایان ماه دسامبر و همچنین برنامه CERB به مدت 3 ماه، کمک هزینه پرداخت اجاره ملک های تجاری در پایان ماه آگوست به پایان رسید.

در حال حاضر، بسیاری از رستوران داران و فعالان صنعت توریسم با توجه به پیش بینی کاهش قابل توجه مشتریان در فصل پاییز و زمستان، به فکر کاهش شعب و همچنین روزهای کاری خود در فصل پاییز و زمستان هستند. آنها از دولت می خواهند حمایت ویژه ای را از این بخش فعال و کلیدی به عمل آورد

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست