اخباراخبار کانادا

آغاز ممنوعیت استفاده از چربی ترانس صنعتی در محصولات غذایی

تورنتو- از دوشنبه 17 سپتامبر، ممنوعیت استفاده از چربی ترانس در تولید مواد غذایی ساخت کانادا یا وارداتی به کانادا و همچنین غذاهای سرو شده در رستوران ها به اجرا گذاشته شد.

طی یک قرن گذشته از چربی های ترانس به جای کره برای طعم دار کردن مواد غذایی استفاده شده است. چربی ‌های ترانس در طبیعت نیز یافت می ‌شوند، اما در اغلب موارد در هنگام فرآوری اسیدهای چرب، چند غیراشباع در تولید مواد غذایی ایجاد می ‌شوند. بین چربی ترانس طبیعی و چربی ترانس صنعتی تمایز وجود دارد. چربی ترانسی که به طور طبیعی و طی واکنش آنزیمی ایجاد می‌ شود عموما برای بدن انسان مفید است، در حالی که چربی ترانسی که توسط عوامل فیزیکی نظیر حرارت یا فشار تولید می ‌شوند معمولا مشکلات مختلفی را برای اعضای بدن انسان ایجاد می کنند.

مصرف چربی ‌های ترانس خطر ابتلا به بیماری کرونر قلبی را افزایش می ‌دهد. تحقیقات نشان می‌ دهد که چربی‌ های ترانس، این کار را از طریق بالا بردن سطح کلسترول بد (LDL) و پایین آوردن سطح کلسترول خوب (HDL) انجام می‌ دهند.

دولت فدرال سال گذشته ممنوعیت را تعیین کرد، اما یک سال به دست اندرکاران صنعت تولید مواد غذایی فرصت داد تا بتوانند خود را با مقررات جدید مطابقت بدهند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان