اخباراخبار کانادا

آغاز عرضه ماری جوانای خوراکی از دسامبر سال جاری 

کانادا- در اولین سالگرد قانونی شدن ماری جوانا در سراسر کشور، یعنی 17 اکتبر، ماری جوانای خوراکی نیز قانونی شد، اما عرضه آن از دسامبر آغاز خواهد شد. اگر جزو علاقمندان ماری جوانای خوراکی می باشید باید مدت بیشتری منتظر بمانید. 

تولیدکنندگان دارای مجوز از 17 اکتبر 2019، فرایند ارسال تقاضای رسمی به وزارت بهداشت و درمان را آغاز کرده اند. مراحل بررسی و تایید تقاضانامه ها بین دو تا سه ماه به طول خواهد انجامید. از اواخر سال جاری، محصولات مختلف، از نوشیدنی، شکلات، کیک و شیرینی گرفته تا لوسیون و کرم (پماد) حاوی ماری جوانا در بازار در دسترس خواهند بود. برای میزان ماری جوانا در محصولات خوراکی محدودیت تعیین شده است. برای مثال محصول خوراکی نبایستی حاوی بیشتر از 10 میلی گرم THC (ماده روانگردان موجود در ماری جوانا) باشد.

طبق دستور وزارت بهداشت و درمان، ماری جوانای خوراکی نبایستی به صورتی که برای کودکان و نوجوانان جذاب باشد، عرضه شود. به استان های کشور اختیار داده شده تا مقررات و شرایط مربوط به عرضه ماری جوانای خوراکی را تعیین کرده و به اجرا بگذارند. برای مثال دولت کبک جهت جلوگیری از جذب شدن کودکان و نوجوانان به ماری جوانا، عرضه اکثر محصولات خوراکی حاوی ماری جوانا به جز روغن و کره حاوی ماری جوانا را ممنوع خواهد کرد. 

ماری جوانای خوراکی نزد افرادی که از دود کردن و بوی زننده ماری جوانا بیزار می باشند، محبوبیت دارد. اما نکته مهمی که بایستی به آن توجه داشت، تاثیرگذاری بیشتر و طولانی تر ماری جوانای خوراکی است. بنابراین در مصرف آن بایستی نهایت دقت را به عمل آورده و از زیاده روی خودداری کرد.

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *