صفحه اصلی / اخبار / آغاز به کار خطوط هواپیمایی بسیار ارزان در انتاریو از ژوئن سال آینده

آغاز به کار خطوط هواپیمایی بسیار ارزان در انتاریو از ژوئن سال آینده

behzad-azizi

هملیتون- یک شرکت هواپیمایی جدید به نام Canada Jetlines که پروازهای ارزان قیمت را ارائه می کند، از ژوئن سال آینده فعالیت خود را آغاز کرده و پروازهایش را از فرودگاه های همیلتون و واترلو در انتاریو آغاز خواهد کرد.

استن گادک، مدیر اجرایی این شرکت، دوشنبه گذشته، خبر راه اندازی آن را اعلام کرد و گفت: چرا باید کانادایی ها قیمت بالایی بابت بلیط هواپیما بپردازند؟ نمی توانم علت آن را درک کنم. پیشرفت های این صنعت به حدی بوده که هزینه عملیاتی شرکت های هواپیمایی را کاهش داده و قیمت سوخت نیز پایین آمده است. با این حال قیمت بلیط هواپیما در کانادا بسیار بالاست. هیچ توجیه منطقی برای گرانی آن وجود ندارد. ما بر علیه گرانی بلیط هواپیما، شورش خواهیم کرد.

به گفته گادک، شرکت هواپیمایی Canada Jetlines فعالیت خود را از اول ژوئن 2018 با دو هواپیمای 189 نفره آغاز خواهد کرد. طی 60 روز نخست، پروازهای شرکت از همیلتون و واترلو به ونکوور، ادمونتون، کلگری، وینی پگ و هالیفکس انجام خواهد شد، تا توانایی عملیاتی شرکت به وزارت حمل و نقل ثابت شود. پس از 60 روز، شرکت با افزودن دو فروند هواپیمای دیگر به ناوگان خود، دامنه پروازهای خود را به 14 مقصد دیگر، از جمله  سنت جانز، لاس وگاس و اورلاندو گسترش خواهد داد.

6 ماه بعد، پس از افزوده شدن دو هواپیمای دیگر و رسیدن تعداد هواپیماها به 6 فروند، 23 مقصد دیگر از جمله شهرهای تمپا (فروریدا) و کنکون (مکزیک) نیز پوشش داده خواهند شد.

گادک ادعا می کند که قیمت بلیط پروازهای شرکت، پایین ترین در آمریکا و کانادا خواهد بود. وی گفت: قیمت بلیط هایمان چقدر خواهد بود؟ صادقانه بگویم که چیزی معادل یک شلوار جین. وی بدون ذکر بهای دقیق، قیمت پایه را زیر 100 دلار برآورد کرد و افزود که قیمت ها بر اساس بازار و ماه های سال تعیین خواهند شد.

این اقدام در حالی انجام خواهد شد که تعداد مسافران ورودی و خروجی از فرودگاه همیلتون طی 6 ماه نخست سال جاری، در مقایسه با نیم سال نخست 2016، دو برابر افزایش داشت. این فرودگاه هم اکنون به 5 شرکت هواپیماییFlair  (سابقا با نام NewLeaf)، Air Canada،  WestJet، Air Transat و Sunwing Airlines خدمات رسانی می کند.

لازم به ذکر است که شمار مسافران ورودی و خروجی از فرودگاه همیلتون از سال 2009، بیش از 100 هزار نفر کاهش داشت. اما وضعیت با ورود شرکت های هواپیمایی ارزانقیمت به میدان و همچنین تلاش شرکت های بزرگ برای رقابت با این شرکت ها، تغییر کرده است. بر اساس آخرین گزارش مسوولین فرودگاه همیلتون، هم اکنون حدود 10 درصد مسافران این فرودگاه از شهر بوفالو (ایالت نیویورک) می باشند.

hamidreza-safipour

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *