اخباراخبار کانادا

آغاز اعمال محدودیت های سفر از فردا: آنچه باید درباره این محدودیت ها بدانید

 

محدودیت های جدید مسافرت های هوایی و زمینی، برای جلوگیری از شیوع انواع جهش یافته و مسری تر ویروس کرونا، از دوشنبه لازم الاجرا خواهد شد.

در حالی که دولت از مارچ سال گذشته مردم را به خودداری از انجام سفرهای غیر ضروری توصیه می کند اما به لحاظ قانونی نمی تواند مانع ورود یا خروج آنها از کشور شود. بنابراین اگر به فکر رفتن به یک سفر خارجی یا بازگشت از سفر هستید، برای آگاهی از تاثیر این قوانین بر شرایط خود پرسش های سایت استار و پاسخ های مسئولان را در این مطلب بخوانید.

آیا اگر کسی واکسینه شده باشد، از محدودیت های سفر معاف می شود؟

حداقل فعلا خیر، چرا که به گفته دکتر ترزا تم، افسر سلامت کانادا، هنوز ابهاماتی درباره تاثیر گذاری واکسن در جلوگیری از سرایت بیماری و همچنین طول دوره مصونیت وجود دارد. اما انتظار می رود ظرف چند ماه آینده این ابهامات برطرف شود.

محدودیت های جدید تا کی برقرار خواهد بود؟

 

 

تاریخ پایان این محدودیت ها مشخص نیست. به گفته یک مقام دولتی، تا زمانی که از کاهش خطر شیوع انواع جهش یافته ویروس کرونا اطمینان حاصل شود، این محدودیت ها به قوت خود باقی است.

کدام فرودگاه ها پذیرای مسافران سفرهای هوایی بین المللی هستند؟

فروددگاه های ونکوور، تورنتو، مونترال و کلگری.

برای سفر به کانادا انجام چه اقداماتی لازم است؟ 

مسافر باید ابتدا نتیجه منفی تست مولکولی کووید-19 (و نه تست فوری) را که ظرف 3 روز گذشته انجام شده باشد ارائه دهد. همچنین باید 3 روز اقامت در یکی از هتل های مورد تائید دولت را در نزدیکی فرودگاه رزرو کرده باشد. رزرو هتل فقط از طریق تماس تلفنی با شماره 18002948253 ممکن است.

اگر مسافر قبلا به کووید-19 مبتلا شده است، نتیجه مثبت تستی که بین 14 تا 90 روز قبل انجام شده باشد نیز مورد قبول است. دلیل این امر آن است که به گفته دولت، ممکن است نتیجه تست برخی افراد که سابقا به کووید-19 مبتلا شده اند، با وجود اینکه بهبود یافته و ناقل بیماری نیستند هنوز مثبت نشان داده شود.

با رسیدن به کانادا، در فرودگاه از مسافر تست دیگری گرفته می شود که تا مشخص شدن نتیجه آن باید با وسیله نقلیه شخصی یا دولتی (و نه وسایل حمل و نقل عمومی) به هتلی که رزو کرده رفته و در آن ساکن شود. این اقامت ممکن است تا 3 روز به طول بیانجامد و تا 2000 دلار برای مسافر هزینه داشته باشد. در صورتی که مسافر حیوان خانگی به همراه دارد، باید هتلی را رزرو کند که حیوانات اجازه ورود دارند.

مسافران در مدت اقامت خود، در صورت عدم بروز علائم بیماری، با ماسک و حفظ فاصله، تنها به مدت محدود اجازه هواخوری خواهند داشت. در صورتی که نتیجه تست انجام شده در فرودگاه منفی باشد، مسافر می تواند هتل را ترک کرده و دوره 14 روزه قرنطینه را در خانه طی کند. در پایان 14 روز، مسافر با استفاده از کیت تست فوری که در هتل دریافت می کند، بار دیگر وضعیت خود را ارزیابی می کند. اگر نتیجه تست فوری منفی شد، دوره قرنطینه پایان می یابد. اما اگر نتیجه تست فوری مثبت شود، دوره قرنطینه دوم به مدت 14 روز آغاز می شود.

چه مکانی برای قرنطینه مناسب است؟  

بهترین محل برای قرنطینه، جایی است که مسافر با سایر افراد بزرگسال، که در سفر همراه او نبوده اند، در تماس نباشد.

اگر مقصد مسافر یکی از 4 شهر کلگری، ونکوور، تورنتو یا مونترال نباشد، تکلیف چیست؟ 

طبق اعلام دولت، مسافر بعد از ورود به فرودگاه های مشخص شده، انجام تست و اقامت در هتل، در صورت منفی شدن نتیجه تست فرودگاه، اجازه پیدا می کند با پرواز دیگری به شهر مقصد سفر کرده و دوران قرنطینه 14 روزه خود را در شهر مقصد بگذراند.

اگر نتیجه تست فرودگاه مثبت شود، چه خواهد شد؟ 

در این صورت مسافر به یکی از اماکن دولتی پیش بینی شده برای قرنطینه طولانی مدت منتقل خواهد شد. همچنین، در صورت خودداری از انجام تست در فرودگاه، مسافر مستقیما به مکان های پیش بینی شده برای قرنطینه طولانی مدت منتقل می شود. البته اگر مسافر شخصا محل مناسبی برای قرنطینه داشته باشد ممکن است اجازه پیدا کند قرنطینه خود را در آن محل بگذراند.

چه کسانی از محدودیت های سفر هوایی معاف هستند؟ 

دولت چند گروه خاص را از این محدودیت ها معاف کرده است. اعضای نیروهای مسلح که برای ماموریت به کانادا وارد می شوند، کادر پرواز، افرادی که به تائید مقامات بهداشت و سلامت، ارائه کننده خدمات ضروری هستند، و همچنین کسانی که برای درمان مجبور به سفر خارجی هستند (با داشتن نامه از مراجع ذیصلاح در کانادا) از محدودیت های سفر معاف هستند.

محدودیت های تعیین شده برای مسافران زمینی شامل چه مواردی است؟ 

مسافران زمینی باید در بدو ورود به کانادا نتیجه منفی تست کووید خود را که ظرف 3 روز گذشته انجام شده و یا نتیجه مثبت تست خود را که بین 14 تا 90 روز گذشته انجام شده باشد ارائه دهند. در صورت عدم ارائه نتیجه تست، مسافران غیر کانادایی اجازه ورود به کشور را پیدا نخواهند کرد و مسافران کانادایی به اماکن دولتی پیش بینی شده جهت گذراندن دوره قرنطینه منتقل خواهند شد.

همچنین مسافران در مرز دو کیت تست فوری دریافت خواهند کرد که یکی را در شروع و دیگری را در پایان دوره قرنطینه باید انجام بدهند. در 16 نقطه ورودی مرزی، از چهارم مارچ امکان انجام تست اول در محل وجود خواهد داشت. مسافران زمینی نیاز به اقامت در هتل نداشته و می توانند دوره قرنطینه خود را در خانه بگذرانند. البته در صورتی که به مکان مناسبی برای سپری کردن قرنطینه دسترسی نداشته باشند، به اماکن پیش بینی شده دولتی منتقل خواهند شد.

چه کسانی از محدودیت های سفر زمینی معاف هستند؟ با توجه به اینکه از سال گذشته مرز کانادا و آمریکا برای سفرهای غیر ضروری بسته است و 90 درصد مسافران، کارکنان مشاغل ضروری هستند تقریبا همه این افراد از این محدودیت ها معاف محسوب می شوند. در واقع محدودیت ها بیشتر درباره کسانی اعمال خواهد شد که برای گذراندن زمستان به آمریکا سفر کرده و قصد بازگشت به کانادا را دارند. افرادی که در آمریکا تحت معالجه قرار داشته و با تائید مقامات ذیصلاح در کانادا، مجبور به رفت و آمد هستند نیز از محدودیت ها معاف می باشند

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Don`t copy text!
بستن

AdBlock را متوقف کنید

سیاست