اخباراخبار کانادا

آغاز اعتصاب کارکنان مدارس دولتی و اخطار وزیر آموزش و پرورش انتاریو

تورنتو- در پی خاتمه بدون نتیجه مذاکرات قراردادی بین دولت و اتحادیه کارکنان مدارس دولتی انتاریو، حدود 55 هزار نفر از کارکنان بخش های اداری، دستیاران آموزشی، مربیان مهد و همچنین نظافتچیان شاغل در 63 اداره آموزش و پرورش استان، از دوشنبه 30 سپتامبر اعتصاب خود را آغاز کرده و از انجام بخشی از وظایف شغلی خودداری کرده اند.

در حالی که وزارت آموزش و پرورش ادعا می کند که پیشنهادات عادلانه و قابل توجهی را به طرف مقابل ارائه کرده است، اما لورا والتون، دبیر اتحادیه می گوید که اختلاف نظر و شکاف عمیق بین طرفین مذاکره عامل ترک آن توسط نمایندگان اتحادیه بود. والتون گفت: اینکه نتوانید اطمینان بیابید که ادارات آموزش و پرورش از اختیارات نامحدود برای حذف فرصت های شغلی و بیکار کردن کارکنان برخوردار نیستند، مشکل جدی است. 

در پی آغاز اعتصاب کارکنان مدارس دولتی، مدیران و معاونان مدارس موظف به تقبل مسوولیت های بیشتر از جمله مسوولیت انجام کارهای اداری می باشند. 

استیون لیچ، وزیر آموزش و پرورش با ارسال اخطاریه به اتحادیه، ضمن ابراز تاسف از ترک میز مذاکره از سوی اتحادیه، تاکید کرد که خودداری کارکنان از انجام برخی وظایف شغلی بهیچوجه نمی بایست امنیت و سلامت دانش آموزان را به خطر بیندازد. لیچ در عین حال بر آمادگی وزارت متبوعش به از سرگیری مذاکرات قراردادی تاکید کرد.