مقالاتمقالات اجتماعی

آشنایی با سازنده کانادایی برخی از اسباب بازی های بسیار محبوب و پرفروش


جان تاتایر- بخش خبری سی بی سی

دفتر اصلی شرکت تولید اسباب بازی ئورب تویز در اسپریفیلد واقع در استان نووااسکوشیا قرار دارد. استیو کی بنیانگذار این شرکت درباره نخستین اسباب بازی ساخت خود زیر نام گوی آسمانی در سال 1986 می گوید: در ابتدا آن را برای دل خودم طراحی کردم. بعد مشاهده نمودم، که اعضای خانواده و دوستانم هم خیلی از آن خوششان می آید. در ادامه فروش این برساخته به شکلی طبیعی آغاز شد.

نخستین فروش به زودی به دومین، سومین و… منجر گردید. بگونه ای که مطمئنا تاکنون با دست های خودم دست کم 50 هزار از همین نخستین اسباب بازی را درست کرده ام.

امروزه گوی مورد اشاره یکی از اسباب بازی های محبوب به شمار می رود، که فروش و در نتیجه تولیدش رو به افزایش دارد. استیو کی و گروه 130 نفره اهالی نووااسکوشیایش می توانند تنها در 48 ساعت یک ایده را به یک نمونه بسته بندی شده و در 90 روز به تولیدی انبوه تبدیل کنند، که در قفسه های مغازه های سراسر جهان به فروش برسد.

مثلا در سال 1998 ایده اصلی پشت تولید یک موزاییک فلزی دارای نیروی ربایش این بود، که کودکان کاشی ها را به سطح دارای این نیرو بچسبانند و از آن یک معبد خلق کنند. خودش در این باره خاطرنشان می نماید: ایده این بود که کودکی 6 یا 8 ساله که خودش نمی تواند چیزی به این زیبایی درست نماید از این توانایی برخوردار شود که با کمک برساخته ما هنری زیبا به وجود بیاورد، آن را نزد مادر و پدرش ببرد، مورد تشویق آنها قرار بگیرد، و آنان از این کارش ابراز شگفت زدگی کنند. این ایده با استقبال فراوان روبرو شد، و از آن هنگام به این سو اصل بنیادین تمامی تولیدات ما بوده است. کمااینکه اینک بیانیه هدف کاری ما حول محور شگفتی و حیرت دور می زند.

 

وی و گروهش در سال 2006 همان ایده را با تولید موزائیک های چسبی احیاء کردند که محصولی مشابه اما با موادی متفاوت و دارای درون مایه های بیشتر بود.

همه برساخته های شرکت مورد اشاره برمبنای علاقه ها و اشتیاق های دوران کودکی خود استیو کی تولید شده اند. کمااینکه در برهه بزرگ شدنش در شهر مونکتان واقع در استان برانزویک نو ساعات زیادی در کارگاه چوب بری پدربزرگش سپری، و اسباب بازی درست می کرد. در دوران راهنمایی برساخته های خود را به آموزگارانش می فروخت. وی بعدا در دانشگاه مونت الیسون در شهر سکویل نووااسکوشیا و دانشسرای هنر و طراحی هالیفکس درس خواند.

در سال 1991 گوی آسمانی رسما وارد بازار شد، و استیو کی انتظار دارد امسال 60 میلیون از آن به فروش برسد. کمااینکه تاکنون 500 میلیون عدد ازاسباب بازی های تولید شرکتش در سراسر دنیا فروخته شده اند.

در حال حاضر کار ساخت این اسباب بازی ها در چین صورت می گیرد. اما ایده آنها همچنان در نووااسکوشیا خلق می شود. همانگونه که آمد 130 نفر از مردم محلی در شرکت تولید اسباب بازی ئورب تویز کار می کنند. اما برای هماهنگی با روند رو به رشد تقاضا، نیروهای دیگری هم به استخدام درخواهند آمد. به عبارت دیگر شرکتی که بانک ها به تقاضای وام استیو کی برای راه اندازی آن می خندیدند، از ابتدای آغاز به کار خود تاکنون راه زیادی را پشت سرگذاشته است. به همین سبب توصیه استیو کی به دیگران این می باشد: در هر زمینه ای که به آن علاقه دارید، باقی بمانید و در آن کار کنید. زیرا اگر چیزی سبب شود که انسان از بستر بیرون بیاید و به شدت کار کند، اما احساسش در آخر روز این باشد که کاری انجام نداده (اصلا احساس خستگی نکند)، دقیقا در نقطه ای ایستاده که در نهایت به موفقیتش منجر خواهد شد.

برای دیدن و خریدن آخرین اسباب بازی تولید شده در شرکت مورد اشاره باید تا کریسمس 2019 منتظر ماند.

 
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!
بستن

 

نصب اپلیکیشن ایران جوان