اخباراخبار کانادا

آسیب پذیری بازار مسکن تورنتو در مقابل پولشویی

تورنتو- بازار مسکن تورنتو نیز مانند ونکوور در برابر پولشویی آسیب پذیر است، زیرا مشاوران املاک نقل و انتقالات مشکوک را به مسوولین گزارش نمی کنند. به همین دلیل آژانس مبارزه با پولشویی (FINTRAC)، به حسابرسی هایش از این بخش افزوده است.

طبق گزارش انجمن صنفی املاک و مستغلات کانادا (CREA)، از سال 2013 تا 2017، بیش از 2.5 میلیون دلار معاملات املاک و مستغلات در کانادا انجام شده است. در همین دوره 5 ساله، مشاوران املاک تنها 197 نقل و انتقال مشکوک را گزارش کرده اند. جان پاسالیس، بنیانگذار وب سایت Realosophy معتقد است که پایین بودن تعداد موارد گزارش شده نشان می دهد که اتکاء به مشاوران املاک برای شناسایی پولشویان عملی نیست.

ماه گذشته، کمیته مالی مجلس فدرال با مهم و حساس خواندن این معضل، قوانین سختگیرانه ای برای مشاوران املاک برای مبارزه با پولشویی پیشنهاد کرد.

کانادا مدتی است به مکانی ایده آل برای پولشویی بین المللی تبدیل شده است. به گزارش دنیس میویر، از مدیران سابق آژانس FINTRAC، مبلغ پولشویی شده در کانادا بین 5 میلیارد تا 100 میلیارد دلار می باشد.

مقامات بین المللی و داخلی سال هاست که در مورد سختگیرانه نبودن قوانین حاکم بر صنعت املاک و مستغلات که امکان پولشویی و فرار مالیاتی در کانادا را فراهم می کند، هشدار می دهند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان