اخباراخبار کانادا

آزمایش و ردگیری تماس های فرد مبتلا، کلید مقابله با موج دوم کروناویروس

 

ونکوور- The Canadian Press: استان های کانادا با بیشترین موارد ابتلا به COVID-19 در آستانه بازگشایی اقتصادی، آزمایش های تشخیص را افزایش داده اند، اما متخصصین بیماری های عفونی در مورد موج دوم همه گیری بدون انجام آزمایشات تشخیصی سریع تر و همچنین ردگیری تماس های فرد مبتلا، هشدار می دهند. 

استان های بریتیش کلمبیا، آلبرتا، انتاریو، کبک و نووا اسکوشیا با بیشترین موارد ابتلا به ویروس، بر حسب ظرفیت و توان آزمایشگاه های موجود در هر استان، رویکرد متفاوتی را در قبال شیوه تست اتخاذ کردند. اما پس از کمبودهای اولیه، ظرفیت این آزمایشگاه ها برای انجام تعداد بیشتر تست در روز افزایش یافت. دکتر پیتر فیلیپس، از استادان دانشکده پزشکی دانشگاه بریتیش کلمبیا با اشاره به این مساله افزود: تست تشخیص به اندازه خرید آدامس آسان نیست، اما هم اکنون بیش از قبل در دسترس است. 

دکتر ترزا تم، مقام ارشد درمانی کانادا طی هفته های اخیر بازگشایی مدارس و بیزنس ها را به انجام تست های تشخیصی و رد گیری تماس های فرد بیمار منوط دانست. از نظر او، حفظ فاصله اجتماعی به دلیل اینکه بسیاری از ناقلین ویروس علائم بیماری را بروز نمی دهند، همچنان ضروری می باشد. 

تا جمعه گذشته، بیش از 1 میلیون نفر در کانادا تست تشخیص را انجام داده و جواب آزمایش بیش از 61 هزار نفر از آنها مثبت بوده است.

 

 

آلبرتا با انجام 3950 تست در ازای هر 100 هزار نفر از ژانویه تا پنجشنبه گذشته، در صدر استان های کشور قرار دارد. از 23 ژانویه تا پنجشنبه 7 مه، بیش از 174 هزار و 300 آزمایش در آلبرتا انجام شد.  

انتاریو در دوره زمانی مشابه 2700 تست در ازای هر 100 هزار نفر را انجام داد. اما طی یک هفته اخیر، شمار آزمایشات به میزان قابل توجهی افزایش یافت تا انتاریو از این نظر بر آلبرتا پیشی بگیرد. 

نووا اسکوشیا با 3462 تست در ازای هر 100 هزار نفر؛ کبک با 3173 تست و بریتیش کلمبیا با 2054 تست در ازای هر 100 هزار نفر در مکان های بعدی جدول قرار دارند. 

همانطور که گفته شد ردگیری تماس های فرد مبتلا نیز به اندازه آزمایش تشخیصی اهمیت دارد. دکتر فیلیپس بر لزوم تست افرادی که با بیمار در تماس بودند تاکید می کند. 

دکتر فیلیپس همچنین نگرانی خود در مورد کمبود بودجه آژانس های سلامت عمومی در سراسر کشور را ابراز کرد و گفت: COVID-19 بزرگترین بحران پزشکی در کانادا از سال 1918 به این سو می باشد. با این حال عجیب است که آژانس های سلامت عمومی بودجه کافی در اختیار ندارند. 

سخنگوی آژانس سلامت عمومی کانادا در پاسخ به این نگرانی، اعلام کرد که سازمان متبوعش به زودی 230 میلیون دلار از بودجه 1.1 میلیارد دلاری اختصاص داده شده از سوی دولت فدرال برای مبارزه با COVID-19 را دریافت خواهد کرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

Don`t copy text!