صفحه اصلی / اخبار / آزمایش دی ان ای برای شناسایی تقلب در عرضه غذای دریایی

آزمایش دی ان ای برای شناسایی تقلب در عرضه غذای دریایی

هالیفکس- Oceana Canada، سازمان تحقیقات دریایی امیدوار است که با کمک مردم و با استفاده از کیت های آزمایش DNA با تقلب در صنعت تولید غذاهای دریایی مبارزه کند. کارشناسان این سازمان تخمین می زنند که اطلاعات ارائه شده بر روی بسته بندی 40 درصد از غذاهای دریایی فروخته شده در کانادا، نادرست و گمراه کننده است.

جاشوا لاگرن، مدیر اجرایی Oceana Canada در گفتگو با خبرنگار CBC، گفت: این اطلاعات به ارتقای سطح آگاهی عمومی کمک می کند. باید اطمینان حاصل کنیم که مردم می توانند به غذای دریایی که خریداری می کنند اعتماد داشته باشند.

لاگرن می گوید که پس از انجام آزمایشاتی در اتاوا، مشخص شد که حدود نیمی از نمونه های ماهی، حاوی برچسب های جعلی و گمراه کننده بودند. آزمایشاتی در ونکوور و تورنتو نیز انجام شده، اما نتیجه آنها تا به این لحظه اعلام نشده است. این سازمان هم اکنون در حال انجام آزمایش DNA در هالیفکس می باشد.

لاگرن از مصرف کنندگان و خریداران غذاهای دریایی خواست که در شناسایی تقلب با سازمان همکاری کنند. او گفت: وقتی به رستوران یا سوپرمارکت مراجعه می کنید و غذای دریایی می خرید، نوع آن را ثبت کنید. سپس نمونه کوچکی از آن را در کیت مخصوص حاوی ماده خشک کننده قرار بدهید و آن را برای مان پست کنید. این کار بسیار ساده است. ما نمونه ها را پس از دریافت در آزمایشگاه بررسی می کنیم.

این سازمان نوع ماهی که بیشتر بر روی آن متمرکز شده را اعلام خواهد کرد. لاگرن امیدوار است که حداقل 100 فرد داوطلب در هالیفکس به کمک سازمان بروند. او می گوید که بیشترین تقلب در مورد جا زدن گوشت ماهی ارزان مانند tilapia به جای ماهی های گران تر یعنی halibut یا swordfish و snapper صورت می گیرد.  

Behnam Marfou

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *