علم و دانش

آزمایش داروهای جدید روی زندانیان فلسطینی توسط شرکت های داروسازی اسرائیلی

به نقل ازthemindunleashed.com: دکتر نادرا شالوب-کورکیان، استاد دانشگاه اسرائیلی فاش کرد که مقامات آن کشور مجوز آزمایش داروهای جدید بر روی زندانیان فلسطینی و عرب را به شرکت های داروسازی اسرائیلی داده اند.
استاد Hebrew University که در دانشگاه کلمبیا (نیویورک) سخنرانی می کرد، همچنین فاش کرد که شرکت های سازنده تسلیحات نیز سلاح های خود را بر روی کودکان فلسطینی ساکن بخش فلسطینی نشین اورشلیم، آزمایش می کنند. کورکیان در سخنرانی که تحت عنوان Disturbing Spaces –Violent Technologies in Palestinian Jerusalem ایراد کرد، افزود: آنها مواردی مانند نوع بمب، گاز شیمیایی یا سلاح های دیگر را آزمایش می کنند.
هفته گذشته، مقامات اسرائیلی از تحویل جنازه فارس بارود که در یکی از زندان های اسرائیل درگذشت، خودداری کردند. خانواده او احتمال می دهند که بارود مورد یکی از آزمایش های دارویی یا شیمیایی قرار گرفته باشد.
نشریه اسرائیلی Yedioth Ahronoth در جولای 1997 سخنان دالیا ایتزیک، دبیر یکی از کمیته های پارلمانی را منتشر کرد. ایتزیک به صدور مجوز برای تست داروهای جدید روی زندانیان فلسطینی توسط شرکت های دارویی اعتراف و تعداد این آزمایشات را 5 هزار اعلام کرده بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان