صفحه اصلی / اخبار / آرزوهای بر باد رفته شهرداری؛ تورنتو اسیر بوروکراسی و خط قرمزهای متعدد

آرزوهای بر باد رفته شهرداری؛ تورنتو اسیر بوروکراسی و خط قرمزهای متعدد

behzad-azizi

تورنتو- مسوولین شهر سئول (کره جنوبی) هر سال یک پروژه جدید مترو را افتتاح می کنند. شهرهای چین، در یک چشم بر هم زدن مناطق و محله های کاملا جدید را ایجاد می کنند، اما در تورنتو کارها به شیوه ای متفاوت انجام می شوند.

در سال 2010، شورای شهر تورنتو، با برنامه ساخت یک ایستگاه دوچرخه در پارکینگ زیرزمینی غول پیکری که زیر میدان Nathan Phillips وجود دارد، موافقت کرد. این ایده برای تشویق و ترویج دوچرخه سواری و تامین محلی امن برای پارک دوچرخه معرفی شد. علیرغم گذشت هفت سال از آن تاریخ و روی کار آمدن 2 شهردار، پارکینگ مورد اشاره هنوز برای بهره برداری آماده نیست. محلی که برای پارک 195 دوچرخه در نظر گرفته شده بود، همچنان خالی و بلااستفاده باقی مانده است. مسوولین می گویند اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، سال آینده افتتاح خواهد شد. یعنی 8 سال پس از تصویب! جنگ های جهانی کمتر از این مدت طول کشیده اند!

این یک مثال کوچک از یک مشکل مزمن است. تورنتو شهری پر رونق با برنامه های بزرگ و بلندپروازانه است. برنامه هایی که تحقق شان تا ابد طول می کشد.

اینکه پروژه ای ساده، یعنی ساخت پارکینگ برای دوچرخه، اینقدر طولانی بشود، قابل درک نیست. زیرا ساخت برج CN، تنها 40 ماه طول کشید.

Behnam Marfou

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *