صفحه اصلی / علم و دانش / آدمک های بتنی، زینت بخش سواحل سنت فلاوی کبک

آدمک های بتنی، زینت بخش سواحل سنت فلاوی کبک

Behnam Marfou

سواحل زیبای رودخانه St. Lawrence کبک در  Sainte Flavie این استان، خانه بیش از 1 هزار آدمک، از جمله 120 مجسمه بتنی است. این مجسمه ها، مجموعه ای هنری تحت عنوان Le Grand Rassemblement را تشکیل می دهند که توسط هنرمند مشهور مارسل گانون خلق شده است.

دلتا رولینز که در غروب یکی از روزهای جولای از این مجموعه دیدنی عکسبرداری کرد، می گوید: شما بطور سنتی، آثار هنری را در گالری ها، بر روی دیوار و زیر نورپردازی های خاص  می بینید. جلوه آنها در هر ساعت از روز که به تماشای آن بروید، تغییر نمی کند. اما Rassemblement، در ساعات مختلف روز، جلوه متفاوتی دارد.

تعداد زیادی از این آدمک ها، در ساعات جزر و مد آب دریاچه به زیر آب فرو رفته و از آن خارج می شوند. نور خورشید در ساعات مختلف روز، باعث می شود، آدمک ها متفاوت به نظر برسند. آنها در هوای مه آلود، حتی می توانند مرموز و ترسناک به نظر برسند.

این مجموعه هنری، اولین بار در سال 1986 در محل فعلی قرار داده شدند، اما در فصل زمستان به دلیل جلوگیری از صدمه دیدن آنها به دلیل سرما، جمع آوری شدند. هر سال، تعدادی از آدمک ها با مجسمه های جدید جایگزین می شوند. این وظیفه را هم اکنون نوه گانون به عهده دارد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *