املاک و مسکنمقالات

آخرین وضعیت بازار کاندو، مسکن اجاره ای، تجاری و بازفروش در GTA

هیئت امناء املاک تورنتو TREB، آخرین گزارش مربوط به بازار کاندو، مسکن اجاره ای، تجاری و بازفروش در GTA را منتشر کرده است. در اینجا خلاصه ای از آخرین وضعیت بازار مسکونی و تجاری جهت اطلاع خوانندگان عزیز ارائه می شود:

 

بازار کاندو

گری بائورا، رئیس هیئت امناء املاک تورنتو (TREB)، در گزارش سه ماهه سوم سال 2018 افزایش 8.4 درصدی قیمت متوسط فروش کاندو در GTA از طریق سیستم MLS را اعلام کرد. میانگین قیمت در ماه اکتبر، به 552 هزار و 269 دلار بود. میانگین قیمت در ماه سپتامبر 506 هزار و 300 دلار ثبت شد. بالاترین قیمت فروش کاندومینیوم در تورنتو با 594 هزار و 93 دلار ثبت شد. این مبلغ 9.7 درصد بالاتر از بالاترین قیمت فروش در سه ماهه سوم سال 2017 بود. کاندومینیوم، گزینه مقرون به صرفه تری برای خریداران بار اول در GTA می باشد. به همین دلیل تقاضای بالا برای خرید کاندو همچنان ادامه خواهد داشت. تعداد کل کاندومینیوم های فروخته شده در سه ماهه سوم سال جاری از طریق MLS، پنج هزار و 781 واحد بود که در مقایسه با دوره مشابه در سال 2017، حدود 2.1 درصد افزایش داشت.

نتیجه نظر سنجی اخیر IPSOS نشان می دهد که اکثریت قریب به اتفاق افراد جوان در GTA نگران محروم شدن خود از صاحبخانه شدن می باشند. متاسفانه اکثر پاسخ دهندگان جوان خرید خانه را آرزویی محال و دست نیافتنی می دانند.

 

بازار مسکن اجاره ای

گزارش هیئت امناء املاک تورنتو حاکی از افزایش اجاره بهای آپارتمان در سه ماهه سوم سال 2018 در مقایسه با دوره مشابه در سال گذشته می باشد. تعداد کل قراردادهای اجاره برای کاندومینیوم نیز در مقایسه با سه ماهه سوم سال 2017، با 5.8 درصد افزایش به 9 هزار و 215 مورد رسید.

رشد پایدار جمعیت و کاهش نرخ بیکاری عامل افزایش تقاضا برای کاندو اجاره ای در GTA می باشد. گزارش های مربوط به سرمایه گذاری های اخیر در GTA و مطلوب بودن وضعیت اقتصادی کلانشهر تورنتو، مردم را به نقل مکان به GTA جهت استفاده از فرصت های شغلی تشویق کرده است.

متوسط ​​اجاره  بهای کاندو 2 خوابه با 8.3 درصد افزایش در مقایسه با سال گذشته به 2 هزار و 822 دلار در سه ماهه سوم سال جاری رسید. تعداد کاندوهای 2 خوابه اجاره داده شده از طریق MLS نیز با 1.7 درصد افزایش 3 هزار و 289 واحد ثبت شد.  میانگین اجاره بهاء در GTA به دلیل بالا بودن تقاضا همچنان در حال افزایش می باشد.

 

بازار ساختمان های تجاری

 

طی سه ماهه سوم سال 2018، حدود 7 میلیون اسکوئرفیت فضای صنعتی، تجاری و اداری از طریق MLS اجاره شد. این اعداد و ارقام نشان دهنده افزایش 24.9 درصدی  در مقایسه با 5.6 میلیون اسکوئر فیت فضای صنعتی، تجاری و اداری است که در سه ماهه سال 2017 اجاره رفت.

میانگین اجاره بهای واحدهای صنعتی با 11.3 درصد افزایش از 7.01 دلار در ازای هر اسکوئرفوت (سه ماهه سوم سال 2017)  به 7.80 دلار در سه ماهه سوم سال جاری رسید.

میانگین اجاره بهای واحدهای اداری نیز در سه ماهه سوم سال جاری در مقایسه با دوره مشابه در سال 2017 حدود 8.2 درصد افزایش داشت و 15.20 در ازای هر اسکوئرفوت ثبت شد.

میانگین اجاره بهای واحدهای تجاری/فروشگاهی در مقایسه با سه ماهه سوم سال 2017، افزایش قابل توجهی داشت. برخی از دلایل افزایش اجاره بهای ساختمان های تجاری، بالا بودن تقاضا و کاهش نرخ بیکاری می باشند.

 

مسکن بازفروش

به گزارش هیئت امناء املاک تورنتو، میزان بازفروش مسکن در ماه سپتامبر 2018 در مقایسه با سپتامبر سال گذشته، 1.9 درصد افزایش داشت. میانگین قیمت نیز با 2.9 درصد افزایش به 796 هزار و 786 دلار رسید.

تعداد لیستینگ های جدید وارد شده در MLS ، پانزده هزار و 920 اعلام شد که در مقایسه با سپتامبر 2017 به میزان 3.1 درصد کاهش داشت.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن

 
 

نصب اپلیکیشن ایران جوان