اخباراخبار جهان

آخرین اخبار ویروس کرونا در کانادا و جهان

به گزارش سی بی سی نیوز، بیش از نیمی از مبتلایان به کووید-19 در کانادا تا امروز بهبود یافته اند. از زمان شروع پاندمی در کانادا بیش از 76944 نفر مبتلا شده اند که 38476 نفر بهبود یافته، و 5870 نفر جان باخته اند. با دستیابی به این آمار، استان ها خود را برای کاهش محدودیت ها از هفته آینده آماده می کنند.

اونتاریو از 19 می وارد فاز اول بازگشایی شده و محدودیت ها از برخی فروشگاه ها و مغازه های خارج از پاساژ، و همچنین کارهای ساخت و ساز برداشته خواهد شد. عمل های جراحی به تعویق افتاده نیز از سر گرفته خواهد شد. مراکز خدمات حیوانات خانگی و دامپزشکی ها نیز در این فاز می توانند کار خود را آغاز کنند.

در بریتیش کلمبیا هم از 19 می روند بازگشایی شروع خواهد شد که البته محدود به فروشگاه ها و سازمان هایی خواهد بود که با دستورالعمل های استانی برای کنترل شیوع کووید-19 هماهنگی داشته باشند. در این استان پارک ها برای استفاده روزانه باز هستند اما همچنان مردم به چشم پوشی از سفرهای غیر ضروری توصیه می شوند.

در نیوبرانزویک مهدکودک های رسمی می توانند از روز سه شنبه آغاز به کار کنند. کودکان ملزم به استفاده از ماسک نیستند اما برای احتیاط باید به گروه های کوچک تقسیم شوند.

در آلبرتا، دولت با افزایش تعداد تجمع های مجاز از 15 نفر به 50 نفر، به پیشواز روز ویکتوریا رفت. البته افرادی که با هم در یک خانه زندگی نمی کنند باید 2 متر فاصله از یکدیگر را رعایت کنند.

 

 

همچنین، این هفته مرکز واکسن شناسی کانادا در دانشگاه دالهوسی هالیفکس مجوز انجام آزمایشات بالینی واکسن احتمالی کووید-19 را با همکاری شرکت کانسینو بیولوژیکز چین از وزارت بهداشت کانادا دریافت کرد.

آزمایش واکسن در 3 مرحله و با روند افزایشی تعداد شرکت کنندگان انجام شده و معمولا 5 تا 7 سال طول می کشد. اما در شرایط فعلی و برای فشرده کردن زمان آزمایش، دانشمندان قصد ندارند برای شروع فاز جدید، منتظر پایان فاز قبلی بمانند. این آزمایش با کمتر از 100 نفر داوطلب بین 18 تا 55 سال، ظرف 3 هفته آینده آغاز خواهد شد و شرکت کنندگان تا 6 ماه تحت نظر خواهند بود.

استان ها

کبک- فرانسوا لوگو، نخست وزیر کبک، اعلام کرد یک میلیون ماسک در محدوده مونترال بزرگ توزیع خواهد شد و دولت 6 میلیون دلار به حمل و نقل عمومی این منطقه کمک خواهد کرد. دولت این استان همچنین اعلام کرد 4 نفر از سربازان ارتش که برای کمک به خانه های سالمندان اعزام شده بودند، به کووید-19 مبتلا شدند. 

اونتاریو- در این استان در روز یکشنبه 340 مورد جدید شناسایی شد و تعداد کل مبتلایان استان را به 22653 نفر با 17360 بهبود یافته و 1970 جانباخته رساند. در همیلتون یک خانه سالمندان بعد از مثبت شدن نتیجه تست 49 نفر از ساکنان و 13 نفر از کارکنان و مرگ یک نفر، تخلیه شد. 52 نفر از 64 نفر ساکنان خانه سالمندان Rosslyn به بیمارستان منتقل شدند و 2 نفر هم پیش خانواده شان بازگشتند. 

بریتیش کلمبیا- به گفته دکتر بانی هنری افسر سلامت استان، روز شنبه در این استان 21 مورد ابتلای جدید شناسایی شد  و تعداد کل مبتلایان را به 2428 نفر با 141 جانباخته رساند. روند سرایت اجتماعی در این استان کنترل شده اما شیوع در بیمارستان Abbotsford  که در آن 6 نفر از کارکنان و 2 نفر از بیماران مبتلا شده اند، تحت نظر است.

جهان- طبق آمار دانشگاه جان هاپکینز، تا امروز بیش از 4.6 میلیون نفر در سراسر جهان به کووید-19 مبتلا شده اند که بیش از 1.47 میلیون نفر آن متعلق به آمریکا است. کووید-19 تا کنون حدود 312 هزار نفر را به کام مرگ کشانده است. ده کشوری که بر اساس تعداد جانباختگان بیشترین ضربه را از شیوع ویروس خورده اند عبارت اند از آمریکا، بریتانیا، ایتالیا، فرانسه، اسپانیا، برزیل، آلمان، ایران و کانادا.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Don`t copy text!