اخباراخبار کانادا

آخرین اخبار مربوط به ویروس کرونا از سراسر کانادا- بازگشایی مدارس و فروشگاه ها در مونترال تا 25 می به تعویق افتاد

کبک- به گزارش گلوب اند میل، فرانسوا لوگو، نخست وزیر، بازگشایی فروشگاه ها، مدارس و مهدکودک ها را در محدوده مونترال بزرگ تا 25 می به تعویق انداخت. او گفت این شهر اکنون با کمبود کادر درمان و آمار فزاینده مبتلایان به کووید- 19 مواجه است. امروز 121 نفر به جانباختگان بر اثر این بیماری اضافه شد و شمار قربانیان ویروس را به 2631 نفر رساند.

منیتوبا- این استان بخشی از بودجه محیط زیست را به ایجاد زیرساخت های لازم برای مقابله با آثار مخرب اقتصادی پاندمی کووید-19 اختصاص داد. برایان پالیستر، نخست وزیر، گفت در 2 سال آینده 500 میلیون دلار، علاوه بر 3 میلیارد دلاری که قبلا در نظر گرفته شده بود، صرف ساخت جاده، پل، و پروژه های آب و فاضلاب خواهد شد تا محرکی برای ترمیم اقتصاد آسیب دیده از پاندمی باشد. همچنین بودجه برخی گروه های محیط زیستی به بخش بهداشت و سلامت تعلق گرفت.

کانادا- دکتر تم، افسر ارشد سلامت کانادا، گفت تا کنون یک میلیون تست در کانادا انجام شده که نتیجه 6 درصد آنها مثبت بوده است. در حالی که تا امروز نیمی از این تعداد از بیماری بهبود یافته اند، 4000 نفر جان خود را از دست داده اند. دکتر تم افزود سلامت روانی در این دوران بسیار مهم است و کمک کردن به دیگران و حس مفید بودن از عواملی است که می تواند به سلامت روحی کمک کند.

کانادا- بر اساس یک نظرسنجی جدید، از زمان شروع پاندمی،  اعتماد مردم کانادا به پزشکان، دانشمندان، و دولت  بیشتر شده است. این نظرسنجی که سالانه در ماه ژانویه انجام می شود امسال در اوایل ماه می تکرار شد و نشان داد از هر 10 نفر کانادایی، 9 نفر به پزشکان، 8 نفر به دانشمندان، و 4 نفر به دولت اعتماد کامل دارند که حاکی از افزایش چشمگیر شاخص اعتماد به این گروه ها است. این در حالی است که اعتماد به رسانه ها و معلمان کاهش پیدا کرده است. 

اتاوا- جاستین ترودو، نخست وزیر دولت فدرال، از اختصاص 4 میلیارد دلار برای افزایش حقوق کسانی که با حداقل حقوق در خط مقدم مبارزه با پاندمی فعالیت می کنند، خبر داد. جزئیات این طرح هنوز نهایی نشده است. تشخیص اینکه کدام مشاغل ضروری شمرده شوند و کدام کارکنان مستحق افزایش حقوق هستند به عهده دولت های استانی گذاشته شده است. سه چهارم هزینه این طرح را دولت فدرال و مابقی را دولت های استانی تامین می کنند.

 

 

ایده افزایش حقوق این کارکنان، با بروز فاجعه در خانه های سالمندان شکل گرفت. گفته می شد کارکنان این مراکز، به دلیل پایین بودن دستمزدها، مجبور هستند همزمان در چند مرکز کار کنند که این امر موجب گسترش ویروس در مراکز و خانه های سالمندان مختلف شده است. 

دولت های کبک، اونتاریو، ساسکاچوان و بریتیش کلمبیا، به جز کمک دولت فدرال، قول افزایش حقوق این افراد معادل 4 دلار به ازای هر ساعت را داده اند. آنها همچنین برای جذب نیروی جدید، دستمزد ساعتی 24 دلار را در نظر گرفته اند. به علاوه، در اونتاریو، به افرادی که ساعت کاری آنها در این مراکز بیش از 100 ساعت در ماه باشد، ماهانه 250 دلار اضافه حقوق، تا 4 ماه، تعلق خواهد گرفت. 

اونتاریو- این استان امروز خبر از شناسایی 399 مورد ابتلای جدید و 48 مورد مرگ دیگر ناشی از کووید-19 داد. در اونتاریو تا کنون 19121 مورد ابتلا تایید شده که از این تعداد 13569 نفر بهبود یافته و 1477 مورد جان باخته اند. تعداد افراد بستری در بیمارستان و بخش مراقبت های ویژه تغییری نکرده اما تعداد بیمارانی که به دستگاه تنفس مصنوعی وصل بودند، از 174 نفر به 155 نفر کاهش یافته است.

کانادا- هارگیت ساجان، وزیر دفاع، از اعزام بیش از 1000 نفر نیروی ارتش به خانه های سالمندان و مراکز شبانه روزی درگیر شیوع ویروس خبر داد که از این تعداد 670 نفر نیروی پزشکی و کمکی برای خدمت در داخل این مراکز و بقیه مسئول تامین نیازهای بیرونی مانند تهیه و توزیع تجهیزات حفاظتی هستند. وزیر دفاع همچنین گفت به دلایل عملیاتی، آمار مبتلایان به کووید-19 در ارتش اعلام نخواهد شد. ارتش همچنین تعدادی از نیروهای خود را برای خدمت رسانی در مناطق روستایی و دورافتاده به کار گرفته است.

اونتاریو- داگ فورد، نخست وزیر، از کسانی که معمولا تعطیلات خود را در کلبه های خود در حومه شهر می گذرانند خواست امسال در خانه بمانند. او گفت تعطیلات زیادی در پیش است و قطعا در آینده فرصت سر زدن به کلبه هایتان را خواهید داشت. فعلا حفظ سلامت و امنیت افراد اولویت اول دولت استانی است. او از مردم خواست حتی اگر قصد دارند تعطیلات را کلبه های خود بگذرانند از رعایت دستورات بهداشتی مانند خودداری از تجمع و فاصله گذاری اجتماعی غافل نشوند.  

کانادا- با توجه به اینکه آمار مبتلایان در آمریکا نشان می دهد سیاهپوستان بیشتر در معرض خطر ابتلا به ویروس کرونا هستند، کارشناسان معتقدند در کانادا نیز ممکن است چنین وضعیتی حاکم باشد که به دلیل عدم جمع آوری اطلاعات کافی از مبتلایان، از نظر پنهان مانده است. در حال حاضر، در کانادا تنها سن و جنسیت مبتلایان ثبت می شود. 

پائول بیلی، رئیس ائتلاف سلامت سیاهپوستان می گوید با توجه شرایط اجتماعی اقتصادی سیاهپوستان، از جمله عدم دسترسی کافی به مراقبت های بهداشتی و غذا و مسکن مناسب، و بیماری های زمینه ای مزمن ناشی از آن،  ممکن است سیاهپوستان در کانادا نیز بیشتر در معرض ابتلا به کووید-19 قرار داشته باشند که در صورت داشتن آمار دقیق، می توان برای مقابله با افزایش مبتلایان برنامه ریزی کرد.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

Don`t copy text!