صفحه اصلی / اخبار / آخرالزمان نزدیک است: سیاره‌ی ایکس در 23 اپریل به کره زمین برخورد خواهد کرد

آخرالزمان نزدیک است: سیاره‌ی ایکس در 23 اپریل به کره زمین برخورد خواهد کرد

<

یک نسخه بازیافت شده از به اصطلاح پیش‌بینی پایان دنیا، چند روزی‌ست وارد فضای مجازی شده و دست به دست می‌شود که در آن گفته می‌شود یک سیاره در مسیر برخورد به زمین است و در 23 اپریل، این برخورد صورت خواهد گرفت.

دیوید مید که در میان طرفداران تئوری‌های توطئه معروف است، پیش‌بینی کرده که سیاره موسوم به Planet X یا سیاره‌ی ناشناخته که به آن نام Nibiru هم داده‌اند، در انتهای ماه اپریل ظاهر شده، و آخرالزمان فرا خواهد رسید.

ولی زیاد نگران نباشید: آقای مید ، بار اول پیش‌بینی کرده بود که Nibiru در سپتامبر 2017 ، با زمین برخورد خواهد کرد و سپس تاریخ را به اکتبر 2017 و سپس دوباره به نوامبر 2017 تغییر داد. و تا این لحظه، همچنان اتفاقی نیفتاده است.

در زمان نخستین پیش‌بینی، دیوید موریسون، از دانشمندان ارشد ناسا در جریان گفتگویی با واشینگتن پست گفت: نه، چیزی به نام سیاره‌یNibiru وجود خارجی ندارد. و نه، برخلاف آنچه در این ادعاها مرتبا تکرار می‌شود، این یک شبه‌سیاره‌ی کوتوله‌ی قهوه‌ای رنگ نیست که در میان باقی سیارات منظومه‌ی خورشیدی پنهان باشد. و نه، این شیء خیالی، در مسیر برخورد با کره‌ی زمین نیست. و بله، مردم باید از فکر این موضوع دربیایند.

این نسخه‌ی جدید پیش‌بینی وقوع آخرالزمان، پس از آن به تیتر اخبار تبدیل شد که دیوید مید با مجله‌ی Daily Express در این زمینه مصاحبه‌ای کرد. او در این مصاحبه که روز جمعه، منتشر شد می‌گوید که سیاره‌ی Nibiru روز 23 اپریل در آسمان ظاهر خواهد شد و موجب آغاز روند وقایع آخرالزمان و نابودی زمین مثل آتشفشان‌های عظیم، سونامی‌های غول‌پیکر و زمین‌لرزه‌های بزرگ خواهد شد.

آقای مید می‌گوید پیش‌بینی‌هایش به فصلی از کتاب مکاشفه‌ی یوحنا برمی‌گردد که آخرین بخش کتاب کتاب مقدس مسیحیان موسوم به عهد جدید یا انجیل می‌باشد. در فصل 12 آیات اول و دوم کتاب به نشانه‌ی بزرگی که در آسمان‌ها پدیدار می‌شود و  زنی که لباسی از خورشید پوشیده بود و ماه زیر پاهایش و تاجی از دوازده ستاره بر سر داشت. زن آبستن بود و از درد فریاد می‌زد زیرا که در حال زاییدن بود.

آقای مید به مجله‌ی Daily Express می‌گوید: روز 23 اپریل، خورشید و ماه در برج سنبله خواهند بود، و سیاره‌ی مشتری نیز به این برج ورود خواهد کرد و این ستاره‌  نمایانگر جلوه‌ی مسیح است. کارشناسان، وقتی برای نخستین بار متوجه شدند که گردآمدن این سه پیکر کیهانی، هر 12 سال اتفاق می‌افتند، این ادعا را رد کردند. با این حال، تئوری‌های توطئه، ادعا کرده‌اند که یک گردهمایی سیاره‌ای دیگر نیز، در همین زمان به نمود شیر قوم یهود بدل خواهد شد، و جمع این دو، یعنی زمان عزیمت ایمانداران به مسیح، به بهشت برین فرارسیده است.

تئوری Nibiru و برخوردش با زمین، چندین دهه است که دست به دست می‌چرخد و سامانه  ناسا  هم بارها جعلی‌بودن آن را افشا کرده است. در بیانیه‌ای در سایت ناسا نوشته: سیاره‌ی مورد بحث، نیبیرو، وجود خارجی ندارد و بنابراین برخوردی هم اتفاق نخواهد افتاد. این تئوری چندین سال است که تکرار می‌شود و مرتبا بازیافت شده و به عنوان پیش‌بینی آخرالزمان به مردم تحویل داده می‌شود.

اخترشناس معروف، دکتر نیل دِگراس تایسون هم در سال 2009 به توضیح جعلی بودن این ادعا پرداخت؛ در آن زمان گفته می‌شد برخورد با زمین، در 21 دسامبر 2012 اتفاق می‌افتد.

دکتر تایسون طی مصاحبه‌ای، این تئوری را یک داستان تخیلی شگفت‌انگیز  می‌خواند. او می‌گوید: آنچه که این وبسایت که این پیش‌بینی را منتشر کرده، به شما نمی‌گوید، این است که این گردهمایی میان خورشید و ماه و سیاره‌ی مشتری، هر سال، در روز 21 دسامبر اتفاق می‌افتد! انگار، این بخش مهم ماجرا، از قلم افتاده است!.

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *